Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí ... :) :P

Zaujalo mě*

Bible versus mobil

24. října 2007 v 22:42
Přišel mi zajímavý mail .... a i když s ním nemusí každý souhlasit, je tu:

Ave Maria

26. února 2007 v 9:36
Ráda bych upozornila na tento blog: www.avemari.sblog.cz

Ponožkožrout

22. ledna 2007 v 15:24
Možná se vám to zdá moc dlouhé, ale to je jen zdání! Určitě to stojí za přečtení!
Našla jsem -zde- .
Domnívám se, že je mou povinností vůči společnosti upozornit na jeden nevyřešený světový problém, který zasahuje do životů nás všech. Ovlivňuje osudy těch nejchudších, avšak poznamenává i mocnářskou elitu.
Dotýká se nás všech, pro

Slavení Vánoc

24. prosince 2006 v 6:50
Slavení Vánoc
Narazila jsem na velice zajímavý článek vynikajícího člověka- Tomáše Špidlíka-týkající se Vánoc.Našla jsem na webu české sekce Vatikánského rozhlasu .
Možná se to někomu nebude chtít celé číst,a proto zvýrazňuji části,které mě zaujaly nejvíc....
T.Špidlík píše:

Zrušme komunisty

10. listopadu 2006 v 13:22
Při "projíždění" internetem jsem narazila na velice prospěšnou stránku.Jde o www.zrusmekomunisty.cz . Okamžitě jsem petici za zrušení komunismu podepsala.Mimochodem-je tam více než 70 300 podpisů občanů.Takže jestli se chcete připojit,klikněte na www.zrusmekomunisty.cz .

Škodlivost politiky

6. listopadu 2006 v 10:55

Paroubek něco ukradl

5. října 2006 v 18:41
V magazínu MF Dnes bývají zajímavé příběhy,dalo by se říct-satirické nebo příběhy paroduicí politiku.Jsou to samozřejmě články vymyšlené,ale opírající se o nějakou skutečnou,většinou politickou událost nebo nějakou zajímavou fotografii,kde má politik nějakou zvláštní grimasu v obličeji.Většinou mě to zaujme a tentokrát tomu nebylo jinak:
,,Ano,podali jsme trestní oznámení na neznámého pachatele, "sděluje důležitě Topolánkův podstolník Čmajz.Potrvrzuje tak to,co se šušká.Bývalý premiér si z vládního sídla něco odnesl !
Křeslo Kliknutím zobrazíte podrobnosti.
Soused Punčochář poslouchá Paroubkovy,tedy Jiřího a Zuzanu,už dlouho:,,Holenkové,co se jeden doví,když přiloží trychtýř ke zdi , " směje se pod vousy.Teď nám dává amatérskou nahrávku.Slyšíme většinou těžké kroky,vrzání parket a zpěv Inetrnacionály.
Přesto rozeznáváme slova pronášena se zvláštní až děsivou láskou: ,, Však my še tam vjátíme,moje kšešíjko.Žjí odešáčkové tě chtěli vžít,ale nevžali.Ať chčípnou žjí odešáčkové."
Psychoanalytik Ležholka říká: ,,Ne náhodou se pan Paroubek vyjadřuje jako slavný Glum z Pána prstenů.Každý člověk nebo zvíře,když na něčem chorobně lpí,má tendenci s tím mluvit jako s malým dítětem.Takový tvor udělá všechno na světě,aby si věc,na niž je fixován,uchoval."
Ale je možné,že by Paroubek skutečně ukradl premiérské křeslo?!Proč z toho ODS neudělala skandál?A na čem sedí Topolánek???
Ministr ODS,který si nepřál být jmenován,nám řekl: ,,Jestli bylo křeslo ukradeno,nevíme,a už vůbec ne kým.Sami se totiž snažíme vzít co nejvíc."
Premiér Topolánek nám na otázku odmítl odpovědět s tím,že je zaneprázdněn dožínkami u rolníka Půlchleba a následnou audiencí u krále Vanuatu Utahala Hulejliha,se kterým hodlá uzavřit důležité kontrakty o výměně českého skla za místní špaldu.
Podstolník Čmajz však říká: ,, Jeho Excelence premiér sedět v práci nepotřebuje,většinou v ní leží."
Investigativní práce pátračů Objevů DNES uvázla na mrtvém bodě.Až analytická porada dospěla k překvapivému a úspěšnému závěru: ,,Nabídněte Paroubkovi,že bude v novinách a on se nechá klidně vyfotit i s tím,co ukrad."
Jiří Paroubek se sice nechal ochotně vyfotografovat i v nejtajnější komnatě své rezidence,ale vehementně popírá,že něco ukradl: ,, Vžaji šme si jen to,čo nám navěky patší,viď,mijášku."
Martin Komárek

Hlad...

14. srpna 2006 v 11:40

Hlad - tiché nebezpečí

Než přečtete tento článek, umře na světě hlady dvě stě lidí... Osmdesát procent z nich jsou ženy a jejich děti...Každým rokem zabije hlad více lidí než AIDS, malárie a tuberkulóza. Paradoxem je, že nikdy nebylo na světě více jídla, než je teď. Jen Spojené státy vyrobí tolik potravin, že by se najedla polovina obyvatel světa. V Brazílii je každý pátý člověk obézní, zatímco čtyřicet procent lidí si tu nemůže dovolit kvalitní jídlo a trpí podvýživou. Indie, která je v pěstování a výrobě potravin soběstačná, má dvojnásobek podvyživených než saharská oblast Afriky... Příčinou hladomorů jsou často přírodní katastrofy. Jídlo se během nich nedá buď pěstovat, nebo distribuovat. Velkým problémem jsou také občanské války.

1 Osmdesát procent světových farmářů tvoří ženy. Grace byla jednou z ugandských rolnic. Než ji vojáci vyhnali z jejího domu, své tři děti sotva uživila, ale přece jen něco málo měli. Nyní živoří v uprchlickém táboře.

Dalším fenoménem je život na skládkách. Například chudí jihoameričtí rolníci, kterým bylo z nějakých důvodů vládou znemožněno pracovat na svých políčkách, se stahují na předměstí velkých měst v naději, že seženou jinou práci. Málokdy se jim to však podaří, takže jsou odkázáni na ohromné zapáchající skládky plné krys, na kterých s rodinami žijí a celé dny čekají na automobily, jež vozí z města pytle s odpadem. V nich se probírají a hledají jídlo. Nic zde nepřijde vniveč - rybí kostry, slupky od brambor či plesnivá zelenina jsou považovány za velký nález. Hladem však trpí také skoro čtyřicet milionů Američanů - například dvaatřicetiletá Teresa měla vážnou dopravní nehodu, podstoupila sérii operací a nemůže pracovat. Zůstala sama se třemi dětmi a státu dluží desetitisíce dolarů za lékařskou péči. Pro jídlo si chodí do místní charity, probírá se kontejnery a spoléhá na milosrdenství vzdálených příbuzných, kteří jí občas pošlou balíček s rýží a konzervami. Často však prý mají s dětmi na den pouze kousek chleba s majonézou...

Charitativní světové organizace se snaží vytvářet protihladové programy - v Afgánistánu byly vdovám, které přišly o svá pole, darovány krávy, které je i jejich děti živí, v Africe jsou pomocí dotací zakládány rybí farmy, v Bangladéši zase učí ženy, jak pěstovat prasata. Podobné výjimky jsou však spíš kapkami v moři - současný svět se vyznačuje čím dál většími disbalancemi. V Evropě nebo ve Spojených státech se do obřích kontejnerů vyhazují kvanta nespotřebovaného jídla ze supermarketů a v některých zemích má jedna fazole cenu zlata!

ODS možná půjčí zeleným čtyři poslance

20. června 2006 v 21:14 | http://www.novinky.cz/domaci/ods-mozna-pujci-zelenym-ctyri-poslance_88583_sli8i.html

ODS možná půjčí zeleným čtyři poslance

novinky.cz chrlí jeden poutavý titulek za druhým....tady se zase bude obchodovat s lidmi.S vlády se pomalu stává nějaká půjčovna lidí....co když se ti poslanci,někde za tu dobu co budou zeleným půjčení,ztratí nebo je jejich dočasní majtelé nějak poškodí... Tito vládní obchodníci si zřejmě budou muset nejdřív stanovit obchodní pravidla...
Povolební pat nenahrává jednoduchému hlasování o rozdělení postů v dolní parlamentní komoře. Zástupci pěti stran ve Sněmovně se zatím i po pondělní schůzce nedohodli na tom, kdo obsadí funkci šéfa poslanců a posty místopředsedů. Nyní se diskutuje o zřízení klubu pro zelené, ODS by jim mohla pomoci.
Kliknutím fotografii zvětšíte.

Fico si s Mečiarem a se Slotou o vládě notoval

20. června 2006 v 20:57 | http://www.novinky.cz/zahranicni/fico-si-s-meciarem-a-slotou-o-vlade-notoval_88592_q6uiq.html

Fico si s Mečiarem a se Slotou o vládě notoval

Další zajímavý titulek.Na Slovensku mají zřejmě veselou a hudebně nadanou vládu.Slovenští politici si dokonce při sestavování vlády zpívají.Něco takového se u nás nemůže stát.Představte si jak si M.Topolánek zpívá s J.Paroubkem.Mohli by se k nim přidat ještě jiní poslanci,senátoři atd. a (leda ve snu) by vznikl nádherně jednohlasný a sladěný český vládní orchestr...
Úvodní jednání mezi Robertem Ficem pověřeným sestavením nové slovenské vlády a předsedou Lidové strany HZDS Vladimírem Mečiarem skončilo úspěšně a oba partneři projevili zájem v pokračování jednání. Později se Fico setkal i se šéfem slovenských nacionalistů Jánem Slotou, domluvili se na dalších schůzkách.
Nádech a můžeme začít notovat...asi v tomhle okamžiku zazněly první tóny nové slovenské písně O vládě....skutečně politici na slovensku si O vládě notovali.

Demonstranti žádali Paroubkovu hlavu

20. června 2006 v 20:35 | http://www.novinky.cz/domaci/demonstranti-zadali-paroubkovu-hlavu_88590_kb7pj.html

Demonstranti žádali Paroubkovu hlavu

Tak tady mě zaujal ten titulek.... zajímalo by mě,co by ti demonstranti dělali s Paroubkovou hlavou.Mě by třeba byla k ničemu.A taky jak by tu hlavu získali...on by se nenechal jen tak jednoduše popravit.Každopádně někdy opravdu vymýšlejí titulky v různých médiích lidé s velice velikou fantazií a některé nadpisy jednotlivých článků dokážou čtenáře opravdu zaujmout.

Na Václavském náměstí v Praze se 20. června(2006) konala další demonstrace za odstoupení premiéra Jiřího Paroubka.

Premiérův projev, v němž přirovnal vítězství ODS ve volbách k nebezpečí opakování komunistického puče z roku 1948, opět podnítil několik odpůrců šéfa ČSSD Jiřího Paroubka, aby se vydali na pražské Václavské náměstí. Asi tři stovky demonstrantů spílali Paroubkovi, rozdávali i trestní oznámení, kterým by podle nich měl premiér čelit.

foto: PRÁVO/Lukáš Táborský

Kliknutím fotografii zvětšíte.

Tady ještě sedí hlava našeho známého politika pevně na krku.

 
 

Reklama