Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí ... :) :P

[Knihovna]

Povinná četba :P

16. října 2007 v 14:28 | Le.me.
Změnila jsem si referát z povinné četby z osmiset stránkového Toma Jonese (když jsem si to volila, netušila jsem co je to zač :-O.....;původně jsem chtěla Quo vadis nebo Canterbuské povídky nebo Jeho království, což bylo taky v seznamu povinné četby, ale než jsem si to stihla nahlásit, bylo přebráno .... :/ ) na Svět ezopských bajek .... Holt velký výběr už na začátků září nebyl ... Ale aspoň jsem se zbavila té hrůzostrašné bichle ...

A co vy a povinná četba?

Š+G+S+S, Jára aneb inteligentní humor :))

26. dubna 2007 v 20:15
Poslední dobou

Principálova dcera

17. prosince 2006 v 16:48
Obálka: Principálova dcera
Lehce excentrický, pronikavě inteligentní Petr má nekonečnou fantazii, a tak se v mládí rozhodne pro podivný způsob existence: bude prodávat náměty na romány spisovatelům, kteří nevědí, o čem psát. "Živnost" se mu úspěšně rozvíjí, autoři o sobě navzájem nevědí a Petr se královsky baví, když se náměty, načrtnuté se záviděníhodnou lehkostí, objeví jako hotové romány ve zpracování jeho zákazníků. Petr, zvaný Pavouk, chytře spřádá sítě a cynicky uvažuje o spisovatelském řemesle, dokud jeho utajené agentuře, pojmenované Spisovatelské služby, nehrozí prozrazení. Schovává se v hotelu na jihu Itálie, kde píše memoáry. Nakonec však ve vlastní síti uvízne bolestněji, než by si ve své bujné fantazii vůbec kdy dokázal představit…
Tuto knížku právě čtu, má velice zajímavou zápletku a celkový námět je velmi originální.

Dívka s pomeranči

17. prosince 2006 v 16:44
Dívka s pomeranči je skvělá knížka od vynikajícího spisovatele.Všem doporučuji ...
Dívka s pomeranči
Otec hlavního hrdiny Georga zemřel před jedenácti lety a teprve teď rodina našla jeho dopis, adresovaný synovi. Georg vezme dopis, zavře se ve svém pokoji a začte se do něj. Celá rodina za dveřmi netrpělivě čeká, až se dozví, co chtěl otec synovi přes bariéru času sdělit…
Dívka s pomeranči je příběhem Georga, patnáctiletého mladíka, který se právě poprvé zamiloval. Jeho matka je učitelkou výtvarné výchovy a otčím kriminalistou. Georg je úplně obyčejný chlapec. Ale jen do okamžiku, kdy obdrží dopis od svého vlastního otce, který zemřel, když Georgovi byly čtyři roky. Až na několik fotografií v albu a pár videonahrávek se Georg na otce skoro nepamatuje.
V dopise otec vypráví Georgovi o své lásce k záhadné dívce s pomeranči a konfrontuje ho s otázkami týkajícími se života a smrti. Georg se pokouší tyto otázky zodpovědět a s otcovou pomocí napíše knihu - knihu, která přesahuje hranice času a smrti.
Práva na Dívku s pomeranči již byla prodána do více než 34 zemí:
Albánie, Belgie, Brazílie, České republiky, Číny, Dánska, Estonska, na Faerské ostrovy, Finska, Francie, Chorvatska, Německa, Řecka, Indonésie, na Island, Itálie, Izraele, Japonska, Lotyšska, Maďarska, Makedonie, Nizozemska, Polska, Portugalska, Rumunska, Ruska, Srbska, Slovinska, Španělska (kastilsky i katalánsky), Švédska, Turecka, Ukrajiny, USA, Velké Británie. Byla dokonce prodána práva i na vydání v arabštině pro arabské země.

Jostein Gaarder

17. prosince 2006 v 16:30
Jeden z mých oblíbených spisovatelů je
Jostein Gaarder
josteingaarder00.jpg
(* 8. 8. 1952 v Oslo). Norský spisovatel Jostein Gaarder se narodil v učitelské rodině v Oslo. V roce 1978 dokončil studia na Univerzitě v Oslo a stal se učitelem na střední škole. Později se i s rodinou přestěhoval do Bergenu, kde opět učil na střední škole filosofii a kde také vznikla jeho první literární díla, např. debutová knížka povídek Diagnóza (Diagnosen og andre noveller) v roce 1986 nebo Žabí zámek (Froskeslottet) v roce 1988.
Devadesátá léta představují zlom v jeho spisovatelské kariéře - vyšly mu knihy Tajemství karet (Kabalmysteriet, 1990, česky v nakladatelství Albatros, 1997) a především Sofiin svět (Sofies verden, 1991, česky ve více vydáních, naposledy Albatros, 2002). Tato kniha (která je jakousi "učebnicí" filosofie pro mládež - ovšem napsanou ve formě poutavého příběhu) se stala světovým bestsellerem a byla přeložena do mnoha světových jazyků. Po úspěchu Sofiina světa přestal Gaarder učit a začal se naplno věnovat psaní knih. Jeho knihy jsou většinou zaměřeny na dětské čtenáře, číst je však mohou i dospělí. Tematicky se Gaarder pohybuje v oblastech filosofie, historie a náboženství, zajímá se o běžné otázky, které řešíme každý den, ale zároveň jsou obecně platné pro celý náš život. Učitelská minulost Gaardera neopustila ani dnes, a proto jeho knihy předestírají filosofickou problematiku způsobem, který je srozumitelný a přitažlivý i pro děti a mládež. Gaarder získal za své knihy mnohé literární ceny (a to nejen v Norsku, ale např. i v Německu), jmenujme například Cenu norského ministerstva kultury za dětskou knihu v roce 1991, nebo Cenu norských knihkupců v roce 1993. Nejnovější Gaarderovou knihou, která vyšla v České republice, je Kouzelný kalendář (Julemysteriet, vydalo Karmelitánské nakladatelství v Kostelním Vydří, 2002).
Mezinárodního úspěchu využil autor Sofiina světa k založení Nadace Sophie-ta každoročně udílí cenu ve výši sto tisíc dolarů nejlepšímu projektu na záchranu životního prostředí Země a pokusu o odvrácené hrozící devastace planety.
Knihy,které vyšly u nás:
Tajemství karet
Vita brevis
Haló!Je tu někdo?
Jako v zrcadle,jen v hádance
Sofiin svět
Kouzelný kalendář

Nápady,podněty,přání...

24. června 2006 v 13:05
Zde můžete psát to,co byste chtěli,abych tu zveřejnila,jaké knihy chcete přidat rubriky atd....
th_bookflip.gif

kniha4

18. června 2006 v 13:52

Sofiin svět

-nejprodávanější kniha za rok 1995
-krásná literatura i přemítání o záhadě vesmíru a o Bohu,ušlechtilá zábava a návod k tomu,jak se orientovat v životě.
Pro koho? Po knize sáhnou stejně tak středoškoláci jako jejich rodiče a učitelé,kteří již zapomněli,co kdysi o filosofii slyšeli,právě tak jako ti,kteří se chtějí něco dozvědět o duchovních pramenech naší civilizace,nebo ti,kteří prostě rádi čtou.
Napsal:Jostein Gaarder (1952) - norský učitel
-kombinací zdánlivě neatraktivních témat
jako jsou dějiny filosofie a příběh dospívání patnáctileté dívky,dokázal zázrak.
Chytře komponovaný román má celosvětový úspěch proto,že obsahuje onen vzácný poklad-touhu všech autorů i čtenářů: TAJEMSTVÍ
Nakladatelství:knižná dielňa Timotej
th_book.jpg

kniha3

18. června 2006 v 13:52

QUO VADIS

Za tuto nádhernou knihu autor,Henryk Sienkiewicz,dostal za Nobelovu cenu za literaturu.
Děj se odehrává ve starověkém Římě,na úplném počátku našeho letopočtu.Podkladem pro tuto knihu byly,pravděpodobně,skutečné historické události,příběh a některé postavy jsou však smyšlené.
Quo vadis v překladu: Kam jdeš?
th_thredrose.jpg

kniha2...triologie

18. června 2006 v 13:51

CO ŽIVOT DAL (A VZAL)

-Napsala: Betty MacDonaldová
Pod titulem Co život dal (a vzal) vycházejí její tři práce: Kdokoli může dělat cokoli,Morová rána,Dusím se ve vlastní šťávě.
Autorka čerpá náměty výhradně ze svého života.
Nejvýraznější část této trilogie je Morová rána. Vypráví zde o svém pobytu v tuberkolózním sanatoriu.
Ať už ji potkává cokoli,nikdy se beznadějně nepropadá do sebelítosti a pesimismu,vždy hledí kupředu s nadějí a vírou,že vše dobře skončí.
-Nakladatelství: Vyšehrad
th_11b1c1d.jpg

kniha1

18. června 2006 v 13:50
PRVNÍ LÉTO SESTERSTVA a navazující DRUHÉ LÉTO SESTERSTVA
-Autorka: Ann Brasharesová
-Nakladatelství: Egmont
,,…Žily kdysi čtyři dívky,které měly dohromady jedny Kalhoty.Dívky byly různě veliké,ale Kalhoty každé bezvadně padly.Možná si říkáte,že jsou to pěkné výmysly,Ale já vím,že je to pravda,protože jsem jedna ze Sester Putovních kalhot.
Před putovními Kalhotami jsme nevěděly,jak být spolu,když jsme byly každá jinde.Nechápaly jsme,že jsme větší,silnější a delší,než když trávíme čas společně.Přišly jsme na to až onoho prvního léta.
A celý rok jsme čekaly,co nám přinese druhé léto……"
 
 

Reklama