Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí ... :) :P

Prosinec 2006

Víra,naděje,o Bohu,různé ...

29. prosince 2006 v 12:41 [Citáty]
Narazila jsem na velmi zajímavou a originální stránku: www.alokin.krestane.net . Tam jsem "objevila"(mimo jiné) spousty krásných citátu...zde je jen menší polovina :) z nich ... :
Víra a naděje: Malá víra přenese tvou duši do nebe. Velká víra přenese nebe do tvé duše.
- Charles Spurgeon
Svět říká: "Ukaž a já uvěřím." Kristus říká "Uvěř a uvidíš."
Víra vidí neviditelné, veří v neuvěřitelné a přijímá nemožné.
- Corrie ten Boom
Život je silnější než smrt, naděje je silnější než zoufalství.
- George Bernard Shaw
O Bohu
Drahý Bože. Mám problém. Sebe.
Když věci vypadají špatně, zjisti, jestli se nedíváš špatným směrem... Jestli to nevypadá dobře kolem tebe, zkus se podívat nahoru - tam to vždycky vypadá dobře.
- Zig Ziglar
Tvoje nejhorší dny nejsou nikdy tak zlé, aby byly z dosahu Boží milosti a tvé nejlepší dny nejsou nikdy tak dobré, abys přestal Boží milost potřebovat.
Různé
Každý má právo na svůj názor, ale ne na svou pravdu. Pravda je jen jedna.
- Doug Groothius
Nikdo ti nemůže zničit den bez tvého svolení.

Rozloučení

27. prosince 2006 v 18:27 | www.alokin.ic.cz |  [Bůh]
Toto mě opravdu dostalo-musela jsem to sem dát.......
Mladá žena vyskočila z křesla hned,jak uviděla chirurga vycházet z operačního sálu. Ptala se: "Jak se má můj syn? Bude v pořádku? Kdy ho můžu vidět?"
Chirurg odvětil: "Je mi to líto, dělali jsme co bylo v našich silách, ale váš syn to nepřežil."
Anna se v pláči ptala: "Proč malé děti dostanou rakovinu? To o ně už Bůh nedbá? Kde si byl Bože, když tě můj syn potřeboval?"
Chirurg odvětil: "Chcete být na chvíli osamotě s vašim synem předtím, než ho odvezou na univerzitu? Jedna ze sestřiček za pár minut vyjde."
Anna požádala sestřičku, aby zůstala s ní dokud se nerozloučí se svým synem. Něžně přeběhla svými prsty přes černé kučeravé vlasy. "Chtěla byste si nechat na památku pramínek vlasů?" ptala se sestra.
Anna naznačila,že ano. Sestra odstřihla chlapci pramínek vlasů, vložila do plastového sáčku a podala ho Anně.
"Byl to Tomášův nápad darovat svoje tělo pro univerzitní nemocnici na studium. Říkal, že by to mohlo pomoct někomu jinému. Nejdřív jsem říkala ne, ale Tomáš povídal: ,, Mami, ja už to tělo nebudu potřebovat,až zemřu. Možná to pomůže jinému malému chlapci,aby mohl strávit se svou maminkou víc dní než já."Anna pokračovala:,,Můj Tomáš měl zlaté srdce.Vždy myslel na jiné.Jak mohl,vždy jim chtěl pomoct."
Anna naposled prošla nemocnicí,poté,co zde strávila skoro šest měsíců.tašku s Tomášovými věcmi položila na sedadlo v autě vedle sebe.Jízda domů byla velmi těžká.Ale ještě těžší bylo vkročit do prázdného domu.Tomášovy věci a igelitový sáček s pramínkem vlasů donesla do synova pokoje.Začala urovnávat modely autíček a ostatní osobní věci v jeho pokoji přesně na místo,kde si je vždy odkládal on.Lehla si na jeho postel,přitáhla si k sobě jeho deku a vyplakala se až do únavy......usla.
Bylo tak okolo půlnoci,když se Anna vzbudila.Vedle ní na posteli ležel složený dopis a tam stálo:
Drahá maminko,
Vím,že ti budu chybět,ale neboj se,že na tebe někdy zapomenu ,nebo že tě přestanu mít rád jenom proto,že nejsem vedle tebe,abych ti pověděl: "Mám Tě rád".Stále tě budu míst rád,mami,dokonce každý den víc a víc.A jednoho dne se opět uvidíme.Pokud by si chtěla,mohla by sis adoptovat malého chlapce,aby si nebyla tak sama,mně by to nevadilo.Mohl by mít můj pokoj a všechny moje staré věci,aby si s nimi mohl hrát.Ale kdyby si se rozhodla pro děvčátko,asi by se ji nelíbily takové věci jako klukům.Musela by si jí koupit panenky a takové ty věci pro děvčata,však ty víš.Nebuď kvůli mně smutná.Toto je skutečně nádherné místo.Dědeček a babička se se mnou vítali hned,jak jsem přišel a ukázali mi to tu okolo,ale bude mi trvat ještě hodně času než to všechno poznám.Andělé jsou tak dobří.Velmi rád se na ně dívám,když lítají.A víš co?Ježíš vypadá jinak než na nějakém obrázku.Ano,když jsem ho viděl,hned jsem věděl,že je to On.Sám Ježíš se mnou šel k Bohu Otci!A hádej co,mami!Seděl jsem Bohu na kolenou a povídal jsem si s ním,jako by jsem byl někdo hodně důležitý.To bylo tehdy,když jsem mu pověděl,že ti chci napsat dopis,abych ti pověděl "Sbohem" a všechno ostatní.Ale já jsem hned věděl,že to není dovolené.No ale víš co,mami?Bůh mi dal jeho vlastní tužku a papír,abych ti napsal tento dopis.Ten anděl,co ti má tento dopis donést se,tuším,jmenuje Gabriel.Bůh mi řekl,abych ti dal odpověď n otázku,na kterou si se ho ptala: "Kde byl,když jsem ho já potřeboval?"Bůh mi říkal,že byl na tom stejném místě se mnou,tak jako byl se svým synem Ježíšem,když byl na kříži.Byl přesně tam,a tak je se všemi svými dětmi.Mami,nikdo jiný nesmí vidět,co jsem ti napsal,jen ty.Pro všechny ostatní je to jen kus bílého papíru.Není to super?Musím už vrátit Bohu jeho tužku.Musí psát další jména do Knihy života.Dnes budu večeřet za jedním stolem spolu s Ježíšem.Jsem si jistý,že to jídlo bude vynikající.Oh,skoro jsem ti zapomněl povědět....Nic mě už nebolí.všechna ta rakovina zmizela.To mě těší,protože už jsem víc nemohl vydržet tu bolest a Bůh už taky nemohl vidět,že mě to tak velmi bolí.To bylo tehdy,když ke mně poslal Anděla milosrdenství.Anděl mi pověděl,že jsem speciální zásilka.To je,co?
Podepsané
s láskou od Boha Otce,Ježíše a ode mě....
zdroj: alokin.ic.cz

Vánoce jsou tady ...

24. prosince 2006 v 7:00 Myšlenky*

Vánoce jsou tady,Vánoce jsou tady...

Po napsání tohoto článku jsem našla něco,co vlastně můj příspěvek odborně doplňuje a upřesňuje.Kurzívou tedy píšu to,na co jsem narazila na vanoce.vira.cz

Slavení Vánoc

24. prosince 2006 v 6:50 Zaujalo mě*
Slavení Vánoc
Narazila jsem na velice zajímavý článek vynikajícího člověka- Tomáše Špidlíka-týkající se Vánoc.Našla jsem na webu české sekce Vatikánského rozhlasu .
Možná se to někomu nebude chtít celé číst,a proto zvýrazňuji části,které mě zaujaly nejvíc....
T.Špidlík píše:

Moje úvaha na téma: Sestavování vlády

22. prosince 2006 v 13:55 Myšlenky*
Má pololetní práce(úvaha,zamyšlení,konstatování) do Ov:Aktuální problém Česka 2006:
Aktuální problém Česka 2006
Sestavování vlády
V červnu tohoto roku (2006) se uskutečnily volby do poslanecké sněmovny.Vítězem se stala ODS s 35,38 % hlasů.Na druhé místo vystoupala ČSSD,které voliči dali 32,32 % hlasů.Třetí místo okupuje KSČM,která měla 12,81 %.Straně KDU-ČSL jsme mohli gratulovat k 7,22 % hlasů.SZ se díky voličům,kteří ji dali 6,29%, hlasů,dostala do sněmovny taky.Poté pověřil prezident Václav Klaus jednáním o sestavování vlády Mirka Topolánka (ODS).ODS pak vytvořila koalici s lidovci a zelenými.Velkým problémem ale je,že levice získala 100 křesel ve sněmovně a 100 křesel i pravice a tak levice blokuje pravici…dobře tuto situaci vystihuje věta Jiřího Paroubka (ČSSD) : ,,..bez nás si pravice ani neumyje ruce." …jeho slova se zdají být přiměřená k situaci,ve které se teď pravice nachází.O několik týdnů později svoluje Paroubek k tomu,že nezablokuje novou vládu výměnou za křeslo šéfa sněmovny.Během prázdnin je navrženo mnoho kandidátů,ale několikrát byl kandidát odvolán nebo nebyl schválen.16.8.2006 podává vláda Jiřího Paroubka demisi a o několik dnů později je M.Topolánek jmenován novým premiérem.Následně strany jednají o tom,za jakých podmínek může být vládě Topolánka dána důvěra většiny.Třetího října však není (i přes snahu všech) udělena Topolánkově vládě důvěra.Strany se ale namáhaly jak mohly,celé prázdniny strávily jednáním o vládě a sestavovaly různé varianty,uskutečnilo se mnoho pokusů,které by nějak napomohly odblokování sněmovny a vyřešení této krizové situace v naší politice.Dnes,5.12.2006,hlásají novinové titulky: "ČSSD CHCE BUĎ VLÁDU S ODS A S LIDOVCI NEBO TŘETÍ POKUS " …
Kdybych měla stručně vyjádřit svůj názor na tento problém,vypadalo by to asi takto:
Ze svého hlediska,žákyně 9.třídy základní školy,vidím chybu všude,napříč spektrem našich vysokých (i nízkých,tlustých,vyzáblých nebo urostlých a mohutných) politiků,největší díl této krize však připisuji člověku se jménem Jiří Paroubek-nepřestává tvrdohlavě snít své sny o jmenování své osoby premiérem,sní o starých časech,kdy měl celou vládu pod kontrolou,lpí na svém a nevzdává se naděje,že bude prezidentem republiky pověřen sestavením vlády…nicméně…naděje umírá poslední (i když je v tomto případě mizivá a nepravděpodobná,ale pořád je to ta naděje…).

Nejčastější věty před smrtí po druhé...

22. prosince 2006 v 13:17 Zajímavé texty*
 • Nevadí mi žít vedle Temelínu, cítím se zdravě a svěží…
 • Co by prosim tě dělali teroristi v Tanvaldě?…
 • A teď si děti uděláme pokus s kyselinou…
 • Hele voják, zamávej mu!…
 • Tady ten uzel se nikdy nerozváže...
 • Konečně vidim zblízka minu!
 • Jééé, to vypadá jako doopravdický granát…
 • Mami, v obálce nám přišel cukr!
 • Radši do toho tygra nekopej…
 • To je ale pěkný pejsek, můžu si ho pohladit?…
 • Sakra bouřka, pojď pod ten smrk
 • Od kdy meloun tiká?
 • To horolezecký náčiní je na prd, já to zvládnu díky svým dovednostem…
 • Přece nebudem utrácet za nějakého eletrikáře, já to zvládnu…
 • Masožravá kytka přece nesní člověka…
 • To je ale dobré jídlo
 • Ty koleje se stejně už dávno nepoužívají ...
 • Co kecáš,už si někdy viděl jedovatou žábu?!

Principálova dcera

17. prosince 2006 v 16:48 [Knihovna]
Obálka: Principálova dcera
Lehce excentrický, pronikavě inteligentní Petr má nekonečnou fantazii, a tak se v mládí rozhodne pro podivný způsob existence: bude prodávat náměty na romány spisovatelům, kteří nevědí, o čem psát. "Živnost" se mu úspěšně rozvíjí, autoři o sobě navzájem nevědí a Petr se královsky baví, když se náměty, načrtnuté se záviděníhodnou lehkostí, objeví jako hotové romány ve zpracování jeho zákazníků. Petr, zvaný Pavouk, chytře spřádá sítě a cynicky uvažuje o spisovatelském řemesle, dokud jeho utajené agentuře, pojmenované Spisovatelské služby, nehrozí prozrazení. Schovává se v hotelu na jihu Itálie, kde píše memoáry. Nakonec však ve vlastní síti uvízne bolestněji, než by si ve své bujné fantazii vůbec kdy dokázal představit…
Tuto knížku právě čtu, má velice zajímavou zápletku a celkový námět je velmi originální.

Dívka s pomeranči

17. prosince 2006 v 16:44 [Knihovna]
Dívka s pomeranči je skvělá knížka od vynikajícího spisovatele.Všem doporučuji ...
Dívka s pomeranči
Otec hlavního hrdiny Georga zemřel před jedenácti lety a teprve teď rodina našla jeho dopis, adresovaný synovi. Georg vezme dopis, zavře se ve svém pokoji a začte se do něj. Celá rodina za dveřmi netrpělivě čeká, až se dozví, co chtěl otec synovi přes bariéru času sdělit…
Dívka s pomeranči je příběhem Georga, patnáctiletého mladíka, který se právě poprvé zamiloval. Jeho matka je učitelkou výtvarné výchovy a otčím kriminalistou. Georg je úplně obyčejný chlapec. Ale jen do okamžiku, kdy obdrží dopis od svého vlastního otce, který zemřel, když Georgovi byly čtyři roky. Až na několik fotografií v albu a pár videonahrávek se Georg na otce skoro nepamatuje.
V dopise otec vypráví Georgovi o své lásce k záhadné dívce s pomeranči a konfrontuje ho s otázkami týkajícími se života a smrti. Georg se pokouší tyto otázky zodpovědět a s otcovou pomocí napíše knihu - knihu, která přesahuje hranice času a smrti.
Práva na Dívku s pomeranči již byla prodána do více než 34 zemí:
Albánie, Belgie, Brazílie, České republiky, Číny, Dánska, Estonska, na Faerské ostrovy, Finska, Francie, Chorvatska, Německa, Řecka, Indonésie, na Island, Itálie, Izraele, Japonska, Lotyšska, Maďarska, Makedonie, Nizozemska, Polska, Portugalska, Rumunska, Ruska, Srbska, Slovinska, Španělska (kastilsky i katalánsky), Švédska, Turecka, Ukrajiny, USA, Velké Británie. Byla dokonce prodána práva i na vydání v arabštině pro arabské země.

Jostein Gaarder

17. prosince 2006 v 16:30 [Knihovna]
Jeden z mých oblíbených spisovatelů je
Jostein Gaarder
josteingaarder00.jpg
(* 8. 8. 1952 v Oslo). Norský spisovatel Jostein Gaarder se narodil v učitelské rodině v Oslo. V roce 1978 dokončil studia na Univerzitě v Oslo a stal se učitelem na střední škole. Později se i s rodinou přestěhoval do Bergenu, kde opět učil na střední škole filosofii a kde také vznikla jeho první literární díla, např. debutová knížka povídek Diagnóza (Diagnosen og andre noveller) v roce 1986 nebo Žabí zámek (Froskeslottet) v roce 1988.
Devadesátá léta představují zlom v jeho spisovatelské kariéře - vyšly mu knihy Tajemství karet (Kabalmysteriet, 1990, česky v nakladatelství Albatros, 1997) a především Sofiin svět (Sofies verden, 1991, česky ve více vydáních, naposledy Albatros, 2002). Tato kniha (která je jakousi "učebnicí" filosofie pro mládež - ovšem napsanou ve formě poutavého příběhu) se stala světovým bestsellerem a byla přeložena do mnoha světových jazyků. Po úspěchu Sofiina světa přestal Gaarder učit a začal se naplno věnovat psaní knih. Jeho knihy jsou většinou zaměřeny na dětské čtenáře, číst je však mohou i dospělí. Tematicky se Gaarder pohybuje v oblastech filosofie, historie a náboženství, zajímá se o běžné otázky, které řešíme každý den, ale zároveň jsou obecně platné pro celý náš život. Učitelská minulost Gaardera neopustila ani dnes, a proto jeho knihy předestírají filosofickou problematiku způsobem, který je srozumitelný a přitažlivý i pro děti a mládež. Gaarder získal za své knihy mnohé literární ceny (a to nejen v Norsku, ale např. i v Německu), jmenujme například Cenu norského ministerstva kultury za dětskou knihu v roce 1991, nebo Cenu norských knihkupců v roce 1993. Nejnovější Gaarderovou knihou, která vyšla v České republice, je Kouzelný kalendář (Julemysteriet, vydalo Karmelitánské nakladatelství v Kostelním Vydří, 2002).
Mezinárodního úspěchu využil autor Sofiina světa k založení Nadace Sophie-ta každoročně udílí cenu ve výši sto tisíc dolarů nejlepšímu projektu na záchranu životního prostředí Země a pokusu o odvrácené hrozící devastace planety.
Knihy,které vyšly u nás:
Tajemství karet
Vita brevis
Haló!Je tu někdo?
Jako v zrcadle,jen v hádance
Sofiin svět
Kouzelný kalendář

Kdyby koberce uměly mluvit ...

14. prosince 2006 v 19:24 Myšlenky*
Moje slohová práce na téma Kdyby .... uměly/i/a mluvit
Kdyby koberce uměly mluvit
Tento týden jsme pro vás v našem časopise přichystali unikátní rozhovor s obyčejným kobercem.Náš Koberec zaujímá místo v chodbě v bytě jedné nejmenované rodiny.
,,Zajímalo by nás,jak se daří takovému koberci v této zimní sezóně.",,No,žádná sláva to není.Děti přijdou z venku,boty špinavé,mokré a obalené sněhem a teď - představte si-začne ten sníh oklepávat na mě,na ubohý koberec.Ale to není všechno.Maminka v té chvíli přisupí z kuchyně jako tank,strašně dupe a zasazuje mi jednu ránu za druhou a já mám pak plno modřin-ta bolest!"To je mi líto.......A co hygiena,nezanedbávají vás?",,I v tomto ohledu je to takové všelijaké,nic moc.Jednou za týden mě vysajou,ale to strašně lechtá,takže tento způsob očisty nemám zrovna v oblibě.Pravda,to bych jim křivdil,občas mě umyjou důkladněji a to už pak za něco stojí.Většinou je to vždycky před nějakými těmi svátky jako jsou Velikonoce a Vánoce.To mě pěkně vyčistí voňavou pěnou.To je mi koupel a já jsem hned pak čisťoučký.....Nejhorší je ale,když se rozhodnou,že mě půjdou vyklepat.Já mám z té změny teploty a prostředí šok a ještě k tomu do mě něčím mlátí....no děs a hrůza!",,Vidím,že být kobercem není zase tak jednoduché,avšak...děkuji vám za poučný rozhovor."
Jak můžete sami posoudit - české koberce to nenmají zas tak lehké.A proto se snažme jim ten jejich život aspoň zpříjemnit - oklepávejme si boty od sněhu venku.
To jsem vymyslela na češtinářské olympiádě.Měli jsme napsat asi 20-25 řádků...mě v té chvíli nic nenapadalo....Mohl to být jakýkoli slohový útvar a do názvu jsme měli doplnit nějakou věc.Ani nevím,jak mě napadl koberec.Zároveň upozorňuji,že takto se snad necítí náš koberec doma,ale četla jsem kdysi takovou knížku(vůbec nevím,jak se jmenovala) a jak jsem to psala,tak jsem si představovala postavy nějaké rodiny z té knížky....jenom taková podvědomá představa..... :)

Meadow ...

5. prosince 2006 v 19:47 [Informations]
Takže jsem si chtěla dát do oblíbených tuto stránku http://www.abitofmyworld.blog.cz a taky jsem si ji tam dala,ale na blogu se mi to neukazuje a proto aspoň tady informuji,že v oblíbených mám blog Meadow(http://www.abitofmyworld.blog.cz) ale nejde vidět ... možná se objeví,ale už druhým dnem tam není ... :(
___________________________________________________________________________
Tak jsem zrovna zveřejnila ten článek a zjišťuji,že ta stránka se tam objevila.... :))