Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí ... :) :P

Konej, dokud můžeš

25. června 2006 v 19:08 | Zdroj: POVÍDEJ MI O LÁSCE,autor: Michel Quoist |  K zamyšlení
Kdyby si každá nota řekla: Hudbu neudělá jedna nota ... nevznikly by symfonie.Kdyby si každé slovo řeklo: Jedno slovo nemůže vytvořit stránku ... nevznikla by kniha.Kdyby si každý kámen řekl: Jeden kámen nemůže vystavět zeď ... nevznikl by dům.Kdyby si každá kapka vody řekla: Jedna kapka vody nemůže vytvořit řeku ... nevznikl by oceán.Kdyby si každé obilné zrno řeklo: Jedno obilné zrno nemůže osít celé pole ... nenastala by sklizeň.Kdyby si každý člověk řekl: Můj projev lásky nemůže zachránit lidstvo ... nikdy by na zemi nebyla ani spravedlnost, ani mír, ani důstojnost, ani štěstí.
Někdo musí začít! Když ty jako první "položíš svůj kámen", "položí" jej pak i ostatní. Proč? Protože najednou díky tobě zjistí, že to jde.
Jako symfonie potřebuje každou notu,jako kniha potřebuje každé slovo,jako dům potřebuje každý kámen,jako oceán potřebuje každou kapku vody,jako sklizeň potřebuje každé obilné zrnko,potřebuje celé lidstvo tebe.Tam, kde jsi, jsi jedinečný a nenahraditelný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | E-mail | 2. března 2007 v 21:50 | Reagovat

Bylo by krasne, pokud by se lidi obudili. Myslim vsak ze to se nikdy nestane, lidi se neodvratne blizi k zaniku. Dekovat vsak tomu mohou jen sami sobe...............

Krasne texty tu mas a nektere tak krasne optimisticke. Skoda ze celi svet je tak kruty a vidim vse tak pesimisticky......

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama