Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí ... :) :P

Červen 2006

Proč jsou lidé náměsíční?

28. června 2006 v 17:52 | zdroj: kniha Jak od Kathy Wolardové a Debry Solomonové
Čas od času je až čtvrtina dětí náměsíčných , ikdyž si to samy neuvědomují.U dospělých je to vzácnější,kolem 1%. náměsíčnost je dědičná- je to rodinná záležitost.
Jak vzniká? Po celou noc mozek střídá období bezesného spánku se sněním.Snění je doprovázeno rychlými pohyby očí pod zavřenými víčky, a proto se tato fáze spánku pojmenovala zkratkou REM ( z anglického ,,rapid - eye-movement).Během ní jsou všechny svaly s výjímkou očních a dýchacích ochromené.
Náměsíčník je vlastně zachycen v matoucím přechodném stavu - npůl spí,napůl bdí.K náměsíčnosti dochází kvůli malé závadě ve spísím mozku.
Normální náměsíčnost se objevuje,když lidé spí,ale nic se jim nezdá. Protože nejsou ve fázi REM,nemají ochromené svaly.Jejich noční výlety mohou proběhnout bez zvláštních událostí- projdou
kolem postele nebo ke skříni.Někteří lidé ale ve spánku ublížili sobě či druhým- narazili do stolu,spadli ze schodů nebo se udeřili o stěnu.
Mezi takové náměsíční epizody mohou patřit i ,,noční hrůzy". Dítě nebo dospělý člověk se zničehonic posadí zpříma na posteli,zoufale vykřikne a pak se rozběhne po domě,přičemž kope a mlátí pomyslné nepřátele. Takový člověk nesní,takže se nejedná o noční můru.je napůl v bdělém stavu,kdy na povrch vyplouvají hrozivé myšlenky a pocity,aniž by tu bylo vědomí,které by je potlačilo.Za několik minut je takový člověk znovu v posteli a ráno si obvykle vůbec nepamatuje,co v noci tropil.
Při jiném,vzácnějším typu náměsíčnosti se něco porouchalo v mechanizmu,které udržuje tělo při snění v nehybnosti.Pak se lidé pohybují současně s tím,když se jim něco zdá.Mohou jednat tak,jako kdyby jejich sen byl skutečností,někdy s katastrofálními důsledky.
Sklony k náměsíčnosti sice dědíme,ale různé věci mohou zvýšit pravděpodobnost toho,že se u nás náměsíčnost projeví.nedostatek spánku během posledních dnů.Pití příliš mnoho kávy nebo alkoholu.Velký stres.A takém práce,která nás nutí měnit často spánkový režim - zejména střídání směn,kdy jedne den pracujeme od 6 hodin ráno do 2 hodin odpoledne,nasledující den od 10 hodin večer do 6 ráno atd.
Co se dá dělat s náměsíčným člověkem nebo s někým,koho má ve své moci noční hrůza,nepokoušejte se ho probudit a zkrátka ho opatrně odveďte do postele.

Historie chovu andulek

28. června 2006 v 16:41 | zdroj: http://andulky.unas.cz/andulky.php |  Andulky *
První andulky dovezl do Evropy pravděpodobně anglický zoolog Gould v roce 1840 a od té doby je začaly dovážet anglické lodi, poněvadž Austrálie byla v té době anglickou kolonií (to byste měli vědět z dějepisu).
Podle zprávy téhož zoologa již v roce 1865 bylo možno vidět u jediného dovozce 2000 andulek na skladě.
Následující léta stoupal dovoz andulek tak rychle, že např. podle Russe a Neunziga dovezl jediný obchodník v Londýně od 10.2. do 27.7. 1878 14 069 párů a od září 1878 do ledna 1879 již 79 655 párů.
Sama Francie objednávala ročně 100 000 párů andulek, což dává představu o počtu naloďovaných ptáků. Úmrtnost andulek při dlouhotrvajících plavbách i po dovozu byla ohromná. Kvůli tomu australská vláda roku 1894 vydala absolutní zákaz vývozu tamějších ptáků.
Tento zákaz nemohl však již zastavit vítězný postup andulky do klecí a voliér milovníků. Již v roce 1847 dostala mladá zoologická zahrada v Antverpách své první andulky.
Zpočátku byly andulky pochopitelně velmi drahé. Pro zajímavost uvádím, že první pár andulek koupil londýnský velkoobchodník zvířaty Charles Jamrach za 52 liber a prodal je proti dnešním zvyklostem s podivuhodně malým ziskem za 54 liber panu dr. Bartlerovi z Woolwichu.
V podstatě se sledovaly dva hlavní chovatelské cíle:
  • Němci převážně sledovali změny ve zbarvení peří a pravidla dědičnosti těchto změn.
  • Angličané kladli hlavní důraz na zlepšení harmonie tvarů a na velikost.

První let andulky,správná výživa,hračky pro andulku

28. června 2006 v 16:40 | zdroj: http://andulky.unas.cz/zivot.php |  Andulky *

První let

Prvních pár dní poznává andulka své okolí pouze ze své klece, ale lepší způsob jak získat důvěru ke svému okolí je volný let místností.
Let jí nejen poskytuje možnost poznat svoje okolí, ale také je důležitý pro její zdraví, protože jen ptáci, kteří mají dostatek pohybu (a jsou dobře živeni) netloustnou.
Uvědomte si, že vaše andulka pravděpodobně ještě nikdy nelétala - hnízdní budka je příliš těsná, ve společné kleci si mohla maximálně zamávat křídly, a proto nečekejte, že se vznese a hned bude kroužit po místnosti.
Křídelní svalstvo ještě není tak vytrénované, jako u dospělého ptáka, ale i tak zavřete okna i dveře a přes okna zatáhněte záclonu, protože ptáci nerozeznají okenní tabuli jako ohraničení prostoru.
Nejlepší je, aby na vás už byla andulka zvyklá, protože když ji vytáhnete z klece, bude vyhledávat vaši společnost jako ochranu. Vytáhněte ji tedy z klece, dejte si ji na stůl nebo na postel a chvíli si s ní povídejte nebo hrajte, a když zpozorujete, jak si protahuje křídla, sedněte si na zem a vyslovujte její jméno a nastavte ukazováček tak, aby si na něj mohla přiletět.
Je lepší, když ji chcete navést na sebe, než aby se ještě "neletu schopná" andulka spouštěla z klece a vrazila třeba do skříně. Napoprvé určitě nepřistane na vašem prstu, ale někde na zemi, ale když to takhle s tím prstem budete stále opakovat, tak si za nějaký čas vryje do paměti, že prst znamená "přileť".
Jeden z "nežádoucích efektů" létání je přistávání andulek na hlavách svých majitelů. Když ji na své hlavě budete nechávat, zvykne si na to jako na přistávací plochu, a to potom když máte návštěvu není zrovna příjemné. A proto ji nenechávejte přistávat kde se jí zachce (např. na květinách).

Únik na svobodu

Toto je kapitola sama pro sebe, protože asi šest z deseti domácích ptáků uletí.
To je smutná bilance, když pomyslíte, že v našich podmínkách nemají šanci na přežití.
Andulka není schopná se orientovat ve volné krajině podle markantních a viditelných bodů, protože to pro svůj kočovný život v Austrálii nepotřebuje. Z tohoto důvodu nenalezne ulétlá andulka nikdy cestu zpátky domů, a pokud ji náhodně nenalezne člověk, zahyne.
Pozornost proto věnujte trvale zavřeným oknům, nebo svá okna opatřete zarážkami, které nechají okno pootevřené, ale nenechají ho při průvanu dále otevřít. Záclona před otevřeným oknem neochrání před únikem, protože pták po ní šplhá nahoru, protáhne se mezi kroužky garnýže a je pryč.

Rostliny v ptačím pokoji

V bezpečném ptačím pokoji by měl být brán zřetel také na květiny,které jsou tu buď pro okrasu nebo součástí ptačího stromu, neboť i od nich může hrozit nebezpečí. K tomu následující seznam jedovatých rostlin.

Nuda škodí

Kdo má doma andulku, měl by myslet na to, že tento tvor nemůže žít v bytě bez komunikace s člověkem.
Ani pár není v zajetí dostatečně zaměstnán. Ptáci nemusí vydávat energii ani čas na hledání potravy, zřídka nebo nikdy nemají otcovské nebo mateřské starosti a povinnosti, samička nemusí upravovat hnízdní dutinu, sameček nemusí zapuzovat rivaly ani být neustále ve střehu před nepřáteli.
Tito temperamentní, inteligentní ptáci plní energie si musí hrát a potřebují pobídku od svého partnera - člověka, aby své nadání smysluplně využili.

Oblíbená hračka

Kromě oštipování větví se andulka dokáže zaměstnat také různými věcmi na hraní. Ve zverimexech bývají k dostání následující hračky pro andulky:
Zvoneček: Zvoneček U andulek oblíbený, zvláště pak když je z lesklého kovu.
Rival: Plastiková napodobenina andulky na zavěšení, nebo stojící na zatížené kouli.
Nejvíce atraktivní jsou hračky, v nichž vidí svůj odraz - domnělého rivala, kterého klovne, potom musí sama uhnout, pokud nechce, aby do ní komíhající se hračka strčila. To se andulky rychle naučí a rády tráví čas s tímto malým lesklým soupeřem.
Kuličky a balonky s rolničkou: S nimi si andulka dokáže správně hrát jen s vaší účastí.
Postrkává balónek až ke kraji stolu a pak pozorně přihlíží pádu. U této hry vydrží i půl hodinu, když ji budete míček podávat a různě házet na druhou stranu stolu.
Zkuste si taky dát míček do pusy a zatřepat s ním. Všechny hračky, které se dají zavěsit, zavěste tlustším provázkem z přírodních materiálů - z žádných umělých vláken.
Takový provázek se dá koupit např. v Baumaxu. Mnoho lidí si myslí, že tyto věci do klece nepatří, většinou jsou to chovatelé méně inteligentních kanárů, protože kanáři tyto hračky nepotřebují - ve volných chvílích si zpívají.
Takovíto lidé nikdy nechovali inteligentního papouška jako je andulka, a taky nevědí, že i pták si s vámi může hrát jako pes.

Správná výživa:

Biologicky plnohodnotná výživa rozhoduje převážně o dobrém zdravotní stavu ptáků. Znalost složení, dietetického účinku krmiv je základem krmení, které podstatně ovlivňuje plodnost, růst a vývin mladého organismu, vnější vlastnosti i odolnost vůči chorobám.

O andulkách

28. června 2006 v 16:38 | zdroj: http://andulky.unas.cz/andulky.php |  Andulky *
Andulka patří do řádu papoušků, který se některými svými vlastnostmi výrazně liší od ostatních ptáků,např.: zobákem, zahnutým jako u dravců, avšak silnějším, jehož horní čelist není spojena s lebkou pevně jako u ostatních ptáků. Jazyk mají papoušci také jiný než ostatní ptáci: silný, masitý a zakulacený. Někdy je opatřen rohovitým povlakem nebo štětcovým zakončením. Silné nohy mají dva prsty dopředu a dva dozadu a u mnohých druhů umožňují přidržovat potravu u zobáku, což je opět v ptačím světě ojedinělé.
Jediným zástupcem svého rodu Melopsittacus a zároveň nejmenším příslušníkem této skupiny je papoušek vlnkovaný - lidově andulka.
Z jazyka australských domorodců vzniklo jméno "bedgerigah" nebo "betcherrygah", což znamená přibližně "dobrá k jídlu". Z toho vzniklo anglické pojmenování budgerigar.
V přírodě žijící andulka má spodní část těla, zadní hřbet, kostřec a vrchní krovky ocasní zelené. Čelo, temeno, brada a hrdlo spolu s přední tváří jsou jasně žluté. Na hrdle je nejčastěji šest nápadných černých , na lících po jedné podlouhlé modré skvrně, splývající s okrajovou tečkou. Zadní část tváří, záhlaví, zadní krk a hřbet jsou jasně žlutozelené s tmavýmvlnkováním, které je na hlavě nejjemnější, směrem ke hřbetu hrubší. Ruční letky jsou matně zelené, zevně žluté, na vnitřním praporu černě lemované a mají ve středu žluté skvrny, tvořící na spodní straně křídla pruh.
Dvě nejdelší ocasní pera jsou tmavomodrá, ostatní zelenomodrá se širokou žlutou skvrnou uprostřed. Oko je modré, duhovka žlutá až bílá. Zobák je zelenavě rohový, u kořene světlejší, se špičkou často světle hnědavou. Nohy jsou šedomodré, drápky tmavé.
V australské přírodě žijí pouze zelené andulky, podivuhodně přizpůsobené tamnímu rostlinstvu, jen v ojedinělých případech byly pozorovány žluté andulky. Současný stav nemůžeme považovat za přirozený, neboť se jistě více ptákům různých barev podařilo ulétnout z voliér australských chovatelů.
Pohlaví rozeznáváme pouze podle ozobí, které má dospělý samec jasně modré, samice bělavé nebo hnědavé.

genesis HTML ( biblický příběh O stvoření světa trochu jinak)

27. června 2006 v 20:44 | http://blog.lide.cz/avemari |  K zamyšlení
Genesis HTML
1. Na začátku všeho bylo slovo a ve slově byly dva bajty, a víc nebylo nic.
2. I oddělil Bůh jedničku od nuly, a viděl, že to bylo dobře.
3. Bůh řekl: "Budiž data."
4. Bůh řekl: "Ať se uloží data na svoje místo". A vynalezl diskety, harddisky a kompaktní disky.
5. A Bůh řekl: "Budiž počítače, aby bylo kam strkat diskety, harddisky a kompakty".
Stvořil počítače a nazval je hardwarem a oddělil software od hardwaru.
6. Softwaru tehdy ještě nebylo, ale Bůh rychle stvořil programy - velké a malé a řekl jim: "Jděte a množte se, naplňte celou paměť."
7. Ale unudilo se Bohu samému vytvářet programy a řekl si: "Stvořím Programátora k obrazu svému a ať on vládne počítačům, programům a datům."
I stvořil Programátora a usadil ho v Počítačovém Centru, aby v něm pracoval. Zavedl Programátora ke stromové struktuře a řekl: "V každém adresáři můžeš spouštět programy, jenom z WINDOWS nic nespouštěj, sic zemřeš."
8. Bůh řekl: "Není dobré, když je Programátor sám. Stvořím toho, kdo bude obdivovat Programátorskou práci."
Vzal od Programátora kost, ve které nebylo mozku, a stvořil To, co bude obdivovat Programátora. I zavedl To za Programátorem. To dostalo jméno Uživatel. A seděli nazí pod nahým DOSem a nestyděli se.
9. Ale Bill byl chytřejší než všechna jiná zvířata, která Bůh stvořil.
Bill řekl Uživateli: "Určitě řekl Bůh, abyste nespouštěli žádné programy?"
A řekl Uživatel: "V každém adresáři můžeme spouštět programy, ale v adresáři WINDOWS ne, nebo zemřeme."
A řekl Bill Uživateli: "Jak můžeš o něčem mluvit, když jsi to nevyzkoušel! Ten den, kdy spustíte program z adresáře WINDOWS, budete rovni Bohu, protože jedním tlačítkem myši stvoříte to, co budete chtít."
I uviděl Uživatel, že ovoce Windows byly pastvou pro oči a hodně závidění, protože jakékoliv vědomosti byly od této chvíle zbytečné. I nainstaloval Windows na svém počítači. A řekl Programátorovi, že to je dobré. A on si Windows také nainstaloval."
10. A hned šel Programátor hledat nove drivery. A Bůh se zeptal: "Kam jdeš?"
A on řekl: "Jdu hledat nové drivery, protože nejsou v DOSu."
A na to Bůh: "A kdo ti řekl, že potřebuješ drivery? Nespustil jsi náhodou programy z adresáře WINDOWS?"
Programátor odpověděl: "Uživatel, kterého jsi mi přidělil, si objednal programy pro Windows a proto jsem si i já nainstaloval Windows."
A řekl Bůh Uživateli: "Proč jsi to udělal?"
Uživatel odpověděl: "Bill mě navedl."
11. A řekl Bůh Billovi: "Protože jsi to udělal, budeš navěky proklet mezi vší chátrou, divokou zvěří. A bude nepřátelství mezi tebou a Uživatelem, navěky tě bude Uživatel nenávidět, a ty mu budeš prodávat Windows."
12. A Uživateli řekl Bůh: "Windows tě velmi zklamou a zničí tvé rezervy systémových prostředků, budeš muset používat špatné programy, a bez Programátora neuděláš ani ránu."
13. Programátorovi zase: "Protože jsi poslechl Uživatele, prokleté ať jsou tvoje počítače, vznikne v nich mnoho chyb a virů, v potu tváře budeš stále opravovat své dílo."
14. Odpravil je z Počítačového Centra a vstup zabezpečil heslem.
15. Nakonec do temných zákoutí Počítačového Centra vypustil General protection fault.

Odkazy na stránky s akordy,písněmi,texty k nim,notami...

27. června 2006 v 18:48 [Music]
Zpěvník představitele trampské hudby.
http://www.simandl.cz/stranky/hudba/tab/miki.htm
Počítačová hudba, akordy a texty českých i světových interpretů, vtipy, MIDI, tvorba www prezentací.
http://sonix.hyperlink.cz
Internetový zpěvník, texty písniček, rostliny, downloady do her, odkazy.
http://mujweb.cz/Pocitace/kovalcik/index6.html
Osobní stránky obsahující fotogalerii osobních fotek, texty písní známých skupin, animované gify, odkazy.
http://www.volny.cz/sparki
Stránka obsahuje tabelatury ze všech možných žánrů, k nimž jsou připojeny midi soubory.
http://www.volny.cz/hmacek/tabs
Návody jak si nejlépe připravit tahák, české písničky s akordy, rady o vydělávání peněz na Internetu.
http://www.mujweb.cz/www/reitri
Abecedně seřazené oblíbené písně autora s akordy.
http://mujweb.cz/www/tazuv_zpevnik
Texty a akordy. Nabídka, kontakt.
http://mujweb.cz/www/best-chords
Anglické texty a české překlady písní od electro metalové formace Galactic Industry.
http://www.galactic.cz/cz/texty-pisni.html
Texty písniček s akordy a s vyhledáváním nebo-li elektronický zpěvník.
http://www.pisnicky.cz
Texty skupin Blink 182, Bomfunk MCs, Eminem, Limp Bizkit, Lucie, Mig 21, Nirvana, Rammstein, The Offspring a také CD obaly od jejich alb.
http://www.volny.cz/mhledik
Trampské písně a další zajímavosti z oblasti trampingu, techniky a bas.
http://www.volny.cz/tramp/pages/else/songs.html
Akordy a tabulatury Tří sester.
http://tsakordy.zde.cz
Ukolébavky, balady, rozjímání, písně o vánoční radosti - texty, noty, zvukové ukázky.
http://www.czechmusic.cz/home_pages/Koledy/Obsah.htm
Texty, noty a akordy nejznámějších koled.
http://www.vira.cz/glosar/vanoce/koleda.htm
Seznam skupin a interpretů.
http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~mj/songs
Zpěvník, akordy, texty, české i zahraniční písničky, folk, rock. Často nové.
http://vlk.aktualne.cz/zpevnik
Server umožňuje vyhledávání písní podle části textu z nich. Možnost vyhledání podle žánru písně a navolení počtu vyhledaných záznamů.
http://www.zpevnik.cz
Internetový zpěvník pro kytaru, roztříděný podle abecedy.
http://www.volny.cz/petr.jodas
Písničky z oblasti folku a country.
http://alfi.fly.to
Velmi rozsáhlý zpěvník českého internetu. Obsahuje přes 6500 českých i zahraničních písniček všech žánrů s akordy. Možnost vyhledávání. Možnost vytvořit a stáhnout vlastní zpěvník s vybranými písničkami. Dále obsahuje sbírku vtipů.
http://zpevnik.wz.cz
Naše i zahraniční písně s akordy a tabulaturami. Možno objednat i na CD.
http://www.jiri-kadlec.cz

Noty,akordy,zpěvníky-odkazy

27. června 2006 v 18:46 [Music]
Magic Dragon WEB
Texty písniček, Masterboy, Aqua, Blossom, Alanis Morrissette, kontakt.
http://mujweb.cz/www/myslik_radovan/hudba.htm
Texty, akordy a tablatury převážně rockových písniček. Nirvana, Metallica, Beatles, Blink 182, Green Day, Guns N´ Roses, Kabát, Wheatus, Sum 41, a mnoho dalších.
http://maty.dobrej.net
Texty a překlady písniček. Odkazy na stránky o hudbě.
http://www.musictexty.ic.cz/texty_int.php
Internetový hudební obchod. Hlavní výběr, ostatní skladatelé, prohledávání.
http://musicabona.com/sheetshop2/brassbands01.html
Archiv kytarových akordů kapely Nirvana. Pouze v angličtině.
http://www.mujweb.cz/www/pavpru/nirvana.htm
Noty, školy s CD, videoškoly a DVD pro muzikanty a milovníky hudby. Kytara, piano, klávesy, basa, bicí, dechové nástroje, DJs, zpěv atd.
http://www.noty-video.cz
Zahrajte si vaše oblíbené skladby, více než 300 notových záznamů a přibývají nové a nové :) a nejen noty ale i akordy a texty ..
http://noty.supermusic.sk
Zde najdete noty a midi k britským rockovým kapelám Yes, ELP, Jethro Tull, atd. Tyto stránky obsahují také zajímavé informace o interpretech a klávesových nástrojích.
Zobrazené akordy, techniky ladění a transpozice. Básně J. Nohavici a K.Plíhala.
http://chords.kytara.cz
Stránky obsahují archív kytarových tabelatur, akordů a textů O.L.G.A. Stránky obsahují informace o tvůrci, nabídku produktů a kontakt.
http://www.angelfire.com/extreme/unplugged
Akordy a texty českých písní, archiv.
http://www.geocities.com/SunsetStrip/Bistro/8654
Download několika písní ve formátu mp3, akordy a texty českých interpretů.
http://www.volny.cz/oukey
Doom, Doom 2, Baldur's Gate, Brány Skeldalu, Mortal Kombat, Alphaville.
http://sweb.cz/paladinium
Kytarové agordy, mp3, midi.
http://www.mujweb.cz/www/bgtabs
Texty k písním rozdělených do skupin Punkie, Goldies, folkaři a trampské lidové.
http://www.volny.cz/zpevniky
Písničky s akordy řazené podle abecedy. Babeta, Batalion, Čau lásko, Demáček, Elektrický valčík, František, Holky z naší školky, Karlín, Kouzlo, Moderní děvče a mnoho dalších.
http://www.mujweb.cz/www/reitri1
Texty k písním skupiny Portishead.
http://mujweb.cz/www/rudormi/portis.html
Noty, školy s CD, videoškoly, DVD a knihy pro muzikanty (kytara, piano, klávesy, basa, bicí, dechové nástroje, DJs, zpěv, atd.).
http://www.sweb.cz/noty
Faktografický soubor hlavních údajů a poznatků pro předmět Dějiny hudby 262 stran včetně obsahu a rejstříku.
http://www.hudby.cz/index.html
Texty k soundtracku z filmu Historky z podsvětí a další odkazy.
http://www.mujweb.cz/www/streit
Akordy, zpěvníky, mp3, www odkazy.
http://mujweb.cz/www/r_page
Texty akordy, tabulatury k písním skupiny R.E.M., řazeno podle jednotlivých alb.
http://www.mujweb.cz/www/calgaryflames
Kytarové zpěvníky různých žánrů, akordy k písničkám.
http://mujweb.cz/www/roosei

Další odkazy

27. června 2006 v 18:44 [Music]
Supermusic
DOPORUČUJI....SNAD NEJLEPŠÍ INTERNETOVÝZPĚVNÍK....MŮJ NÁZOR...ALE ŘEKLA BYCH,ŽE TÉMĚŘ KAŽDÝ SI TU PŘÍJDE NA SVÉ....
Prodej a distribuce hudební literatury. Notové partitury různých žánrů. Stránka obsahuje kontaktní adresu, telefon a e-mail.
http://www.noty.cz
Texty jednotlivých částí hudebního díla.
Texty českých skupin a interpretů
http://lyrics.profitux.cz
Stránky s texty zahraničních písní. Aerosmith, Foo Fighters, Green Day, Nirvana, U2, Britney Spears, Red Hot Chili Peppers, Jamiroquai a mnoho dalších.
http://www.volny.cz/ondrej.kucera/lyrics
Akordy ke skladbám hudebních interpretů.
http://www.mujweb.cz/zabava/Damik
Seznam písní z filmu Hříšný tanec, texty.
http://www.mujweb.cz/kultura/dirtydancing
Plná verze programu Elektronický zpěvník.
http://www.mujweb.cz/www/pisne
Texty písniček a akordy, Česká, Slovenská, Anglicko-Americká a Španělská scéna.
http://www.volny.cz/guitarchords
Základy hry, fotky, odkazy, akordy a vše ostatní o swingování a hře na banjo.
http://www.volny.cz/rchromy
Texty populárních písní, někdy i s českým překladem.
http://www.sweb.cz/chill-out/04musi.html
Stránky obsahují texty skladeb skupin Metallica, Nirvana, REM, Queen a dalších.
http://www.jcsoft.cz/lyrics/index.asp
Wallpapery, seriály, texty písníček.
http://www.sweb.cz/JakubJilek
Osobní stránka, zpěvník.
http://www.mujweb.cz/zabava/jindraspages
Stránka JUKEBOXu je vytvářena pro všechny ty, kteří si rádi zpívají české písničky.
http://www.mujweb.cz/www/jukebox
Na této stránce naleznete obrázky, skiny, videa, tabulatury, texty, překlady, podklady, spořiče k těmto dvoum skupinám a mnoho dalšího.
http://www.kingdiamond.borec.cz
Slova a akordy písní známých zpěváků a skupin.
http://mujweb.cz/www/rasubrt/kytara
Zdarma generátor kytarových akordů, aplet, který pomůže s laděním kytary, básně nejen Karla Plíhala, chat a další informace týkající se především kytary.
http://www.kytara.cz
Nejrůznější triky, tipy, části sól a cvičení na kytaru ve stylech jako rock, jazz, funk nebo country. Patche na multiefekt Zoom 505.
http://www.trikyatipy.wz.cz
Kytarové stránky, kde se můžete dozvědět něco o kytarách, naučit se nové akordy, podívat se na stránky předních výrobců kytar a stáhnout si nějaké texty, akordy a obrázky.
http://www.mujweb.cz/www/kytary
Texty a akordy známého slovenského bluesmana.
Texty písní metalových skupina jako Death, Geezer, Grave, Helloween, Iron Maiden, Iron Savior, Judas Priest, Manowar, Megadeth, Metallica, Nightwish, Overkill, Running Wild, Sepultura, Testament, The Gathering, Therion.
http://texty.web3.cz

Internetové zpěvníky,noty a akordy- odkazy

27. června 2006 v 18:41 [Music]
100+zpevnik
Kompletní český zpěvník. Písničky, texty, akordy, kapely, skupiny, zpěváci, hry, tisíce písniček, CD, přehledně řazeno. Podívej se …. Folk, country, lidovky, Lucie, Helena, Sabrina, Petra, Gott, Korn, Superstar, Vaňková ...
http://zpevnik.webpark.cz
Noty všech žánrů a stylů zdarma + průvodce progresivním rockem a art rockem.
http://progline.wz.cz
Archiv přeložených textů písniček. Nirvana, Metallica, Aerosmith, Natalia Oreiro, Offspring, Michael Jackson, Pet Shop Boys, Iron Maiden, Duran Duran, Doors a mnoho dalších.
http://www.abcz.cz
Internetový zpěvník, s možností výběru mnoha písní, řazených podle interpretů.
http://www.volny.cz/x2000
Abecední seznam písní, vyhledávání.
http://www.volny.cz/x2000/Zpevnik2.htm
Písničky s akordama, novinky, odkazy.
http://come.to/akordy
Texty a kytarové akordy k písním jsou řazeny podle tvůrců a interpretů, další odkazy.
http://mujweb.cz/kultura/akordy
Texty a akordy českých i zahraničních autorů, jako jsou Beatles, Rolling Stones, Pink Folyd, Oasis. Z českých např. Jaromír Nohavica, Karel Plíhal.
http://www.songs.wz.cz
Databáze textů písní včetně akordů českých i zahraničních interpretů. Seznam akordů pro kytaru.
http://zpevnik.ic.cz
Moje stránka s akordy a články.
http://www.manka.sf.cz
Velmi obsáhlý slovenský hudební server s akordy, texty a informacemi o hudebních skupinách a interpretech. Nohavica, Kryl, Wanastowi Vjecy, Lucie, Zóna A, Vidiek, Mišík, Maxa, Tatabojs, Schmitzer, Sexy Dancers, Semtex, Chinaski, Buty.
http://www.akordy.sk
Zpěvníky v kompletních stáhnutelných balících. Upravené pro tisk, v dostatečně přenositelných formátech.
http://artax.karlin.mff.cuni.cz/~kaldr9am/zpevnik
Notový záznam populárních písní SSSR. Vojenské, oblíbené, filmové, lyrické, sborové.
http://ruskahudba.webzdarma.cz
Texty písní různých interpretů, kytarové tabulatury, obaly CD, překlady do češtiny, odkazy. Iron Maiden, Manowar, Metallica, Mňága a Žďorp, Nirvana, Placebo, Red Hot Chili Peppers, Doors, Limp Bizkit, Silverchair, Morcheeba, a mnoho dalších.
http://bands.webz.cz
Osobní stránky rockového fanouška Bédy.
http://mujweb.cz/kultura/beda
Informace o hře prstýnky na tenorové banjo přeladěné z CGda do DGdg. Můžete hrát bluegrass, old-time, Travis picking atd. Anglicky, část česky.
http://www.geocities.com/patekstylebanjo
Nabídka a prodej not se zaměřením na jazz, evergreeny a pop.hudbu. Výběr z nabídky firem Warner Bros. Publications a International Music Publications.
http://www.cmail.cz/noty
Velmi pěkně zpracované texty písní rockových skupin a interpretů. A-HA, ABBA, Nick Cave, Joe Cocker, Dead Can Dance, Deep Purple, Depeche Mode, Enigma, FISH, Bob Geldof, Garbage, INXS, Ké, K.D.Lang, Nirvana, Oasis, Linda Perry, Tom Petty, U2 a mnoho dalších.
http://cdtext.webpark.cz

Na učení příliš hloupý

25. června 2006 v 19:12 | Zdroj: MALÉ PŘÍBĚHY |  K zamyšlení
Jednou se vrátil částečně hluchý chlapec ze školy s dopisem. Dopis navrhoval, aby rodiče přestali posílat chlapce do školy. Prý "je na učení příliš hloupý." Když si dopis přečetla chlapcova matka, prohlásila: "Můj syn Tom není hloupý. Ale budu ho tedy učit sama."
Když po mnoha a mnoha letech Tom zemřel, celý národ mu vzdal čest tím, že na jednu dlouhou minutu zhasl všechny žárovky. Thomas Edison nevynalezl jen žárovku, u které si čteme, ale i pohyblivé obrázky, na které se díváme, a záznam zvuku, který posloucháme. Celkem po sobě zanechal více než tisíc vynálezů...
Žárovka

Konej, dokud můžeš

25. června 2006 v 19:08 | Zdroj: POVÍDEJ MI O LÁSCE,autor: Michel Quoist |  K zamyšlení
Kdyby si každá nota řekla: Hudbu neudělá jedna nota ... nevznikly by symfonie.Kdyby si každé slovo řeklo: Jedno slovo nemůže vytvořit stránku ... nevznikla by kniha.Kdyby si každý kámen řekl: Jeden kámen nemůže vystavět zeď ... nevznikl by dům.Kdyby si každá kapka vody řekla: Jedna kapka vody nemůže vytvořit řeku ... nevznikl by oceán.Kdyby si každé obilné zrno řeklo: Jedno obilné zrno nemůže osít celé pole ... nenastala by sklizeň.Kdyby si každý člověk řekl: Můj projev lásky nemůže zachránit lidstvo ... nikdy by na zemi nebyla ani spravedlnost, ani mír, ani důstojnost, ani štěstí.
Někdo musí začít! Když ty jako první "položíš svůj kámen", "položí" jej pak i ostatní. Proč? Protože najednou díky tobě zjistí, že to jde.
Jako symfonie potřebuje každou notu,jako kniha potřebuje každé slovo,jako dům potřebuje každý kámen,jako oceán potřebuje každou kapku vody,jako sklizeň potřebuje každé obilné zrnko,potřebuje celé lidstvo tebe.Tam, kde jsi, jsi jedinečný a nenahraditelný.

Interwiev s Bohem

25. června 2006 v 19:01 | Zdroj: Deník mezi životem a smrtí III / žiju! |  K zamyšlení
"Pojď dál," řekl Bůh. "Tak ty bys chtěl se mnou udělat interview?" "Jestli máš čas..." řekl jsem. Bůh se usmál a odpověděl: "Můj čas je věčnost, a proto je ho dost na všechno. A na co se mě chceš vlastně zeptat?" "Co Tě na lidech nejvíce překvapuje?" Bůh odpověděl:
"To, že je nudí být dětmi, a tak pospíchají, aby dospěli, a když jsou dospělí, zase touží být dětmi. Překvapuje mě, že ztrácejí zdraví, aby vydělali peníze, a pak je utrácejí za to, aby si dali zdraví zase do pořádku. Překvapuje mě, že se natolik strachují o budoucnost, že zapomínají na přítomnost, a tak vlastně nežijí ani pro přítomnost ani pro budoucnost. Překvapuje mě, že žijí jako by nikdy neměli umřít, a že umírají, jako kdyby nikdy nežili."
th_god.jpg
Pak mě Bůh vzal za ruce a chvíli jsme mlčeli. Já se ale ptal dál: "Co bys chtěl jako rodič naučit své děti?" Boha má otázka ani trochu nezarazila: "Chtěl bych, aby poznaly, že nemohou nikoho donutit, aby je miloval. Mohou jen dovolit, aby je druzí milovali. Chtěl bych, aby pochopily, že nejcennější není to, co v životě mají, ale koho mají. Chtěl bych aby poznaly, že není dobré porovnávat se s druhými. Každý bude souzen sám za sebe, ne proto že je lepší nebo horší než jiní. Chtěl bych, aby pochopily, že bohatý není ten, kdo má nejvíc, ale ten, kdo potřebuje nejméně...
th_god.gif
...Chtěl bych, aby poznaly, že trvá jen pár vteřin způsobit pár lidem, které milujeme, hluboká zranění, ale trvá naopak mnoho let, než se taková zranění uzdraví. Chtěl bych, aby se naučily odpouštět - a to skutkem. Chtěl bych jim dopřát poznání, že jsou lidé, kteří je velmi milují, ale kteří nevědí, jak své city vyjádřit. Chtěl bych, aby pochopily, že za peníze si mohou koupit všechno kromě štěstí. Chtěl bych, aby poznaly, že opravdový přítel je ten, kdo o nich všechno ví, a přesto je má rád. Chtěl bych, aby věděly, že vždycky nestačí, aby jim odpustili druzí, ale že oni sami musejí odpouštět."
Chvíli jsem seděl a těšil se z Boží přítomnosti. Pak jsem Bohu poděkoval, že si na mne udělal čas. Poděkoval jsem mu také za všechno, co pro mne a mou rodinu dělá. A Bůh mi na to řekl:
"Kdykoli se ptej. Jsem ti k dispozici 24 hodin denně. Jen se ptej a já ti vždy odpovím. A ještě něco si pamatuj - lidi zapomenou, co jsi řekl, zapomenou co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou, jak se vedle tebe cítili."
th_SacredHeartJesus2.jpg

Stará bolest

25. června 2006 v 18:59 | Zdroj: Kniha "Slunce pro duši" |  K zamyšlení
Jeden filozof měl jako následek úrazu v dětství chromou nohu a trpěl po celé dny velkými bolestmi. Jednou byl u něho na návštěvě jiný učenec. U společného jídla zvedl učenec svou skledničku a pronesl přípitek hostiteli.
"Můj milý příteli, děkuji ti za tvé pozvání a přeji ti z celého srdce plné zdraví!"
"Jestli jsi skutečně mým přítelem, jak pevně doufám, pak bys mi něco takového neměl přát!" řekl filozof.
"Přirozeně, že jsem tvůj přítel, a oddaný přítel," odpověděl udiveně učenec. "Ale proč bych ti neměl přát to nejlepší zdraví?"
"Stali jsme se přáteli, protože jsme takoví, jací jsme. Kdybych neměl toto trápení, kdoví, jaký bych byl."

O klidu, pokoře, lásce a úctě

25. června 2006 v 18:57 | Zdroj: Kniha "Co nám tělo říká aneb po stopách nemocí" |  [Bůh]
I kdyby Ti bolest srdce z hrudi rvala, musíš zůstat klidný. I kdyby sebevětší ponížení Tvé a nezasloužené vyzvedávání jiného nastalo, musíš zůstat pokorný. I kdyby jsi dostal za moc nic a druhý za nic vše, musíš zůstat tolerantní a smířlivý s vůlí Boží. I kdyby Tě někdo zpolíčkoval, pomluvil a křivě o Tobě svědčil, musíš k němu vyzařovat pouze lásku.
Vše, co se děje, děje se z vůle Boží. Je to zkušenost pro náš život. Mnohé obdobné situace v životě ještě nastanou. Když je zvládneme s klidem, nadhledem, naplněni láskou, je to dobré. Avšak nestane-li se tak, nezoufejme. Setřesme ze sebe vše minulé, v klidu dokončeme, co dokončit máme, a věřme v dny příští, v jedinou, v Boží spravedlnost, vedenou láskou ke každému a principem odpuštění.
Věřme v dobro, jednejme s láskou. Jedině tehdy půjdeme po své cestě životem správným směrem dál.

Moudrosti národů

25. června 2006 v 18:34 | http://www.multiweb.cz/tao/iso2/M07.htm ....Lumír Ambrož, 1998-2006 |  [Citáty]
Ve škole života není prázdnin.
Brazilské přísloví
Nevíš, kdo je tvým přítelem, pokud se s tebou neprolomí led.
Eskymácké přísloví
Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.
Španělské přísloví
Nepokoušej se utopit smutek v rumu, umí plavat.
Francouzské přísloví
Mládí žije z nadějí, stáří se vzpomínek.
Francouzské přísloví
Líná žena, má-li mouku, nemá síto. Má-li síto, nemá mouku.
Italské přísloví
Kdo pospíchá se svatbou, bude mít dost času toho litovat.
Dánské přísloví
Žít v chudobě není hanba, žít ve špíně ano.
Holandské přísloví
Slova jsou jako včely - mají med i žihadlo.
Švýcarské přísloví
Stáří se má ctít, mládí bránit.
Německé přísloví
Hedvábnou rukou přítele vybírej a drž železnou.
Polské přísloví
Manželství bez dětí - den bez sluníčka.
České přísloví
Prázdný sud nejvíc duní.
České přísloví
Drž se nové cesty a starého přítele.
Slovenské přísloví
Odvaha - poloviční záchrana.
Ruské přísloví
Vidět neznamená ještě dívat se, zaslechnout neznamená ještě slyšet.
Čínské přísloví
Závist má vlastní mučidla.
Srbské přísloví
Kdo mluví pravdu, má mít koně připraveného u vrat a jednu nohu na třmeni.
Arménské přísloví
Peníze jsou sekerou, která rozetne i dobré přátelství.
Malajské přísloví
Dej nám, Bože, tři dary: smělost, vyrovnanost, rozum. Smělost na to, abychom změnili věci, které se změnit dají. Vyrovnanost na to, abychom se dokázali smířit s tím, co změnit nelze. A rozum na to, abychom mezi těmi věcmi dokázali rozlišovat.
Židovské přísloví
Co vtip nejvíce potřebuje? Vypravěče s dobrou pamětí a posluchače jenž rád zapomíná.
Židovské přísloví
Nedívej se na džbán, ale co je v něm.
Židovské přísloví
Neuléhej se zdravou hlavou do churé postele.
Židovské přísloví
I po té nejhlučnější bouřce přichází tichý déšť.
Židovské přísloví
Jsou tací, co přijdou k moři, ale vodu v něm nevidí.
Židovské přísloví
Vše se bojí času a čas pyramid.
Arabské přísloví
Myšlenky živí slova, slova odívají myšlenky.
Orientální přísloví
Gram praxe je lepší, než-li tuna teorie.
Indické přísloví
Věrný přítel je medicínou duše.
Latinské přísloví
Kdo hledá přítele bez chyby, zůstane bez přátel.
Turecké přísloví
Ani osel nejde na led podruhé.
Perské přísloví
Nevíš, jak těžké je břemeno, které neneseš.
Africké přísloví

Přátelství a láska

25. června 2006 v 18:32 | http://www.multiweb.cz/tao/iso2/M02.htm |  [Citáty]
Chceš-li být milován, miluj!
Láska, to je štěstí, které si dáváme navzájem.
Láska není obchodník, který chce dostat zpátky své investice.
Láska nikdy nic nepotřebuje, vždy jen dává.
Kapka lásky je víc než vodopád zlata.
Čím víc jí dávám, tím víc jí mám.
Lépe dostat kamínek z lásky, než-li briliant z povinnosti.
Při výběru lásky opatrný buď, né podle krásy, ale podle srdce suď.
Kdybychom čekali na setkání s ideálem, strávili bychom celý život v čekárně.
Jestliže je láska, přátelství a harmonie, půjdeme tisíc kilometrů, abychom se mohli setkat s přítelem. Není-li, nenavštívíme člověka, který bydlí v našem sousedství.
Láska, to je někdy také vytrvalost, oběť, stát při někom, kdo tě potřebuje.
Ti kdož stále milují, jsou šťastní jako andělé, neboť žijí vlastně mezi nebem a zemí.
Jsme dva. Dva na všechno - na lásku, na boj i na bolest a na hodiny štěstí. Dva na výhry i prohry, na život i na smrt - dva.
Milovat neznamená jen mít rád, milovat je věřit a pravdu znát, milovat je odpustit a znovu podát ruce, milovat je rozdělit duši a srdce.
Láska hory přenáší.
Láska je mocná čarodějka.
Láska může zemřít na pravdu, přátelství na lež.
Přátelství násobí radost a dělí žalost.
Přátelé jsou příbuzní, které si člověk vybírá sám.
Přátelé jsou lidé, kterým nevadí, zavoláte-li je třeba ve čtyři hodiny ráno.
Člověk umírá tolikrát, kolikrát ztratí přítele.
Děláš-li si nové přátele, nezapomínej na staré.
Zapomínat na staré přátele pro nové je jako vyměňovat plody za květy.
Někdo má to štěstí, že má schopnost být přítelem.
Přítel je, kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád.
Je to osoba, s kterou se odvažujete být sám sebou.
Nepotřebuji přítele, který přikyvuje na všechno, co řeknu. Můj stín kývá přesněji.
Mám přátele! - musím si říct s údivem. A se stejným údivem - čím jsem si je zasloužil?
Měňte své záliby, ale nikdy neměňte přátele.
Odsuzuji-li chyby svých přátel, to ještě neznamená, že bych je měl přestat mít rád.
Chval přítele veřejně, ale kárej ho mezi čtyřma očima.
I když krokodýl sežral tvého nepřítele, neznamená to, že se stal tvým přítelem.
Starajíce se o štěstí jiných, nacházíme své vlastní.
Každé dobro a laskavost, které mohu prokázat kterékoli lidské bytosti nebo němé tváři, nechť neodkládám, neboť nepůjdu už nikdy touto cestou.
Stačí, když se dva přátelé podobají srdcem, v ostatním se mohou lišit.
Když se nám vede dobře, znají nás přátelé. Když se nám vede zle, pak zase my známe své přátele.
Kdo je v lásce moudrý, miluje co nejvíc a mluví co nejmíň.
Přátelství, jež nesvázala moudrost, může pošetilost snadno rozvázat.
Naši známí přicházejí a zase odcházejí, ale nejlepší přátelé zůstávají.
Přítel je ten, kdo první přichází, když všichni odejdou.
Nikdo není zbytečný na světě, kdo ulehčuje břemeno někomu jinému.
Některé rány je možné vyléčit pouze balzámem srdce.

Život je jako diamant...tvrdý,ale krásný

25. června 2006 v 18:10 | http://www.multiweb.cz/tao/iso2/M01.htm |  [Citáty]
¨
Jestliže zakřičíte, váš hlas druzí uslyší na vzdálenost několika desítek metrů. Když však přemýšlíte, vaše myšlenky obletí celý svět...
Kdo chce druhým pomáhat, musí jim nejdříve dobře rozumět, a to předpokládápředevším rozumět sám sobě.
Ten, kdo zná lidi, je moudrý. Ten, kdo zná sám sebe, je osvícený.
Zdraví závisí na harmonii v našich duších.
Život je jako diamant - tvrdý, ale krásný.th_diamond.jpgth_diamond.jpg
Není všechno zlato, co se třpytí.
Všechno, co se stane, je dobré k něčemu dobré.
Když jsme se sem narodili, naučme se tady žít.
Na to, abyste začali na sobě pracovat, není nikdy pozdě. Přestat s tím je však vždycky brzy.
Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe.
Co je nahoře, je i dole.
Boží mlýny melou pomalu, ale jistě.
Jak zaseješ, tak sklidíš.
Dej někomu rybu a nasytíš ho na den. Nauč ho rybařit a nasytíš ho na celý život.
Děláš-li si plány na jeden rok, zasej rýži. Máš-li plány na deset let, zasaď stromy. Děláš-li si plány na celý život, vychovej člověka.
Dobro, které činíš, nemusí vidět lidé.
Dobro, které činíš, vidí Bůh.
Kdo seje vítr, musí čekat bouři.
Srdce máme proto, aby mělo kde bydlet dobro a láska k druhým lidem.th_Heart.gif
Teprve až pokácíte poslední strom, až otrávíte poslední řeku, až ulovíte poslední rybu, přijdete na to, že se peníze nedají jíst.
Každý trháme ze stromu poznání tak vysoko, jak dosáhneme.
Bůh miluje člověkem, který láskou boží hoří, neb stává se buňkou jeho těla a Bůh jím tvoří.

Život po porodu

25. června 2006 v 17:58 | http://lidus.blog.cz/0601/vira-laska-pokoj-a-nadeje |  K zamyšlení
ŽIVOT PO PORODU - ROZHOVOR DVOU DĚTÍ
V bříšku těhotné ženy byla dvě miminka. První se druhého zeptalo:
Věříš v život po porodu?
Určitě. Něco po porodu musí být. Možná jsme tu hlavně proto, abychom se připravili na to, co bude pak.
Blbost, žádný život po porodu není. Jak by vůbec mohl vypadat?
To přesně nevím, ale určitě tam bude víc světla, než tady. Třeba budeme běhat po svých a jíst pusou.
No to je přece nesmysl! Běhat se nedá. A jíst pusou, to je úplně směšné! Živí nás přece pupeční šňůra. Něco ti řeknu: Život po porodu je vyloučený - pupeční šňůra je už teď moc krátká.
Ba ne, určitě něco bude. Jen asi bude všechno trochu jinak, než jsme tady zvyklí.
Ale nikdo se přece odtamtud po porodu nevrátil. Porodem prostě život končí. A vůbec, život není nic, než vleklá stísněnost v temnu.
No, já přesně nevím, jak to bude po porodu vypadat, ale každopádně uvidíme mámu a ta se o nás postará.
Máma? Ty věříš na mámu? A kde má jako podle tebe být?
No přece všude kolem nás! V ní a díky ní žijeme. Bez ní bychom vůbec nebyli.
Tomu nevěřím! Žádnou mámu jsem nikdy neviděl, takže je jasné, že žádná není.
No ale někdy, když jsme zticha, můžeš zaslechnout jak zpívá, nebo cítit, jak hladí náš svět. Víš, já si fakt myslím, že opravdový život nás čeká až potom...